O NAS

System GROUND SECURITY powstał na bazie technologi ASSD+PL opracowanej podczas prac nad projektem AeroSafetyShow  DEMONSTRATOR+PL. Projekt był realizowany w latach 2013-2016 przez konsorcjum naukowe Politechniki Poznańskiej oraz firmy ŻELAZNY6 – WOJCIECH KRUPA.

 

Dowiedz się więcej

Wybierz temat, aby dowiedzieć się więcej.

HISTORIA

MISJA

AUTORZY

HISTORIA

Genezą powstania GROUND SECURITY był rozpoczęty w 2013 roku, projekt AeroSafetyShow DEMONSTRATOR+PL, współfinansowany ze środków Uni Europejskiej, Funduszy Regionalnych oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Pomysłodawcami i realizatorami projektu było konsorcjum naukowe pomiędzy firmą ŻELAZNY6- WOJCIECH KRUPA i Politechniką Poznańską.

Celem inicjatywy było stworzenie inteligentnego systemu nadzoru i bezpieczeństwa operacji lotniczych w czasie rzeczywistym: podniesienie poziomu kontroli podczas przelotów turystycznych oraz manewrów akrobacyjnych.

Twórcy projektu, znakomici piloci oraz utytułowani naukowcy dostrzegli do wzrost ilości zagrożeń w powietrzu i inne niebezpieczeństwa wynikające m.in. ze złagodzenia przepisów regulujących posiadanie licencji pilota, zmniejszenia liczby osób odpowiedzialnych za zabezpieczenia lotów. Kolejnym budzącym niepokój faktem była coraz powszechniejsza liberalizacja obostrzeń nt. minimalnych warunków atmosferycznych.

Projekt ASSD+PL realizowany był latach 2013-2016 przy współpracy wybitnej kadry naukowej pod kierownictwem prof. dra hab. inż. Michała Ciałkowskiego. Liderem projekty został doświadczony pilot samolotów wojskowych i sportowych, wielokrotnego Mistrza Polski w akrobacji samolotowej płk dypl. inż. pil. Wojciecha Krupy.

Podczas kilkuletnich prac na lotniskach w całej Polsce przeprowadzono tysiące godzin testów na ziemi w powietrzu, setki badań laboratoryjnych na Politechnice Poznańskiej oraz napisano kilkadziesiąt artykułów naukowych. Efektem było pierwszy na świecie inteligentnego systemu nadzoru i bezpieczeństwa operacji lotniczych w czasie rzeczywistym.

Dalsze prace nad rozwojem architektury ASSD+PL doprowadziły twórców do koncepcji stworzenia GROUND SECURITY: systemu do precyzyjnej kontroli i nadzoru bezpieczeństwa naziemnego.

MISJA

W roku 2013r. lotnicza pasja i oddanie nauce zainspirowało nas do rozpoczęcia prac nad stworzeniem systemu ASSD+PL. Naszym celem było opracowanie technologii do nadzorowania operacji małych statków powietrznych wykorzystywanych w aeroklubach, podczas zawodów akrobacyjnych i przez osoby prywatne. Podczas prac nad rozwojem funkcjonalności ASSD+PL dostrzegliśmy, że nasz system odpowiada potrzebom w zakresie bezpieczeństwa największych portów lotniczych na świecie.

GROUND SECURITY stworzyliśmy w celu znaczącej poprawy jakości kontroli i nadzoru nad operacjami naziemnymi na lotniskach komunikacyjnych. Misją GROUND SECURITY jest przede wszystkim podwyższenie poziomu bezpieczeństwa ludzi, ale zwiększenie efektywności portu lotniczego i liczby lotów.

AUTORZY

ŻELAZNY6 – WOJCIECH KRUPA – firma i ośrodek szkolenia lotniczego założony w 2008 roku przez wielokrotnego Mistrza Polski w Akrobacji Samolotowej, lidera Grupy Akrobacyjnej ŻELAZNY, pilota samolotów odrzutowych, pułkownika rezerwy Wojciecha Krupę.

POLITECHNIKA POZNAŃSKA uczelnia wyższa działająca od 1919 roku w Poznaniu, jedna z czołowych uczelni o profilu technicznym w Polsce i w Europie.